Hoyt Brian Yee: Ние вложуваме во Србија 1,5 милијарда а Русија 80 милиони долари, треба да знаете кој колку дава!

Во интервју за FoNet, заменик-помошникот државен секретар за Европа и Азија во американскиот Стејт департмент Hoyt Brian Yee, изјави дека јавноста

Прочитај повеќе

Русија ќе развива национална криптовалута

Централната банка ќе развива национална криптовалута, рече заменик претседателот на Централната банка на Русија, Olga Skorobogatova, а пренесува руската агенција TASS. „Регулаторните

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!