Славче Таневски направи нов дизајн овој пат за моделот Mercedes-Benz Concept EQA!

Македонецот Славче Таневски дизајнираше уште еден Mercedes-Benz, овој пат електроавтомобил кој беше главна атракција на саемот во Франкфурт. Автомобилот беше целосно дизајниран од страна на македонскиот дизајнер и е именуван како Concept EQA, и тој утринава беше премиерно претставен на саемот во Франкфурт.

mercedeseqa__15

eqa1__15

И секако видео како изгледа.

Браво Славче, честитки од страна на Macedonian Business Hub. Наскоро многу подетално ќе ве информираме за новиот Mercedes Concept EQA! Кога Славче го дизајнираше првиот Mercedes моделот Mercedes GLC Coupe, Macedonian Business Hub направи ексклузивно интервју со него еве линк од тоа интервју.

error: Content is protected !!