Претседателката на Европската централна банка: Криптовалутите не вредат ништо

Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард изјави дека криптовалутите не вредат ништо. -Мојата многу скромна проценка е дека

Прочитај повеќе

Јовановски: Имаме понизок кредитен рејтинг од Грција, а трипати сме помалку задолжени

Потпретседателот на Стопанската комора, Зоран Јовановски, вечерва во гостувањето во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, учествуваше во дебата за

Прочитај повеќе

Познатиот инвеститор Џереми Грантам: Американскиот пазар на капитал ќе доживее колапс!

Познатиот инвеститор Џереми Грантам (83) во својата објава најави колапс на американскиот пазар на капитал. Грантам предвидува пад на S&P

Прочитај повеќе

Македонската берза го стави Сковин на „Листата за набљудување“

Од Македонската берза информираат дека на 21.12.2021 година Одборот на директори на Берзата донел заклучок за внесување на издавачот Сковин

Прочитај повеќе

Претседателот на Ел Салвадор се пофали дека докупиле 100 биткоини кога цената паѓала

Најб Букеле кој е претседател на централно американската држава Ел Салвадор се пофали дека неговата земја го искористила падот од

Прочитај повеќе

Донесен е Кодексот за корпоративно управување на котираните друштва

Во рамки на зеднички проект на Македонската берза и Комисијата за хартии од вредност, донесен е Кодексот за корпоративно управување

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!