Познатиот инвеститор Џереми Грантам: Американскиот пазар на капитал ќе доживее колапс!

Познатиот инвеститор Џереми Грантам (83) во својата објава најави колапс на американскиот пазар на капитал. Грантам предвидува пад на S&P

Прочитај повеќе

Македонската берза го стави Сковин на „Листата за набљудување“

Од Македонската берза информираат дека на 21.12.2021 година Одборот на директори на Берзата донел заклучок за внесување на издавачот Сковин

Прочитај повеќе

Македонија на Балканската олимпијада по информатика освои златен медал!

На 28-тата Балканска Олимпијада по Информатика (БОИ 2021), која од 24-ти до 29-ти ноември се одржува во Шумен, Бугарија, македонските

Прочитај повеќе

Претседателот на Ел Салвадор се пофали дека докупиле 100 биткоини кога цената паѓала

Најб Букеле кој е претседател на централно американската држава Ел Салвадор се пофали дека неговата земја го искористила падот од

Прочитај повеќе

Македонската Counter Strike репрезентација како шампион се враќа од Светското еспорт првенство кое се одржа во Израел

Македонската Counter Strike: Global Offensive репрезентација како шампион се враќа од Светското еспорт првенство кое се одржува во Израел. Тимот

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Со новиот иновативен кабел на Форд електричните автомобили ќе се полнат за само 5 минути

Форд и Универзитетот Пердју од САД успеале да направат нов тип на кабел за полнење кој е 4,6 пати побрз

Прочитај повеќе

Донесен е Кодексот за корпоративно управување на котираните друштва

Во рамки на зеднички проект на Македонската берза и Комисијата за хартии од вредност, донесен е Кодексот за корпоративно управување

Прочитај повеќе

Во Пандорините документи има и сопственици на банка во Македонија

Двајца сопственици на УНИ банка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт bird.bg од Бугарија. Станува

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!