Меркел: И покрај американскиот притисок ќе ја завршиме изградбата на гасоводот Северен тек 2

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека германската влада е решена да ја заврши изградбата на гасоводот Северен тек 2 и

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!