NewMan’s got Talent – Прво Тестирањe за Стипендии

“New Man’s Got TALENT” е програма креирана да ги поврзе успешните компании со талентирани студенти кои имаат потенцијал да станат врвни професионалци и значајни вработени во овие компании.

Методологијата е следната:
Ќе се одржат две тестирања, едно во месец јули и едно во месец август. Резултатите ќе се објават јавно и само најдобрите ќе продолжат во финалето каде што ќе имаат можност самите да се претстават и да ги пичуваат и презентираат своите квалитети и знаење со цел да освојат до 100% стипендија и шанса за вработување во некои од најдобрите компании во Македонија.

*** Ве очекуваме на првото тестирање на 07.07.2016. ***
Разгледај ги академиите за учебната 2016/2017 година:http://newmansba.com/subject/newmans-got-talent

Целта на програмта:
Стипендирање и вработување на најдобрите студенти од врвни македонски компании за програмите на Њу Менс Академиите 2016-2017.

Веќе трета година ви обезбедуваме:
– едукација од највисок квалитет и пренесени практики од SAP University Aliances, универзитетите Standford и Singularity од Калифорнија, САД
– ментори со практично искуство во индустријата во која што предаваат
– наставна програма креирана според најновите барања на пазарот и конкретни работни профили
– интерактивно учење преку работа на реални проекти на компаниите
– стекнување на вештини и нивна секојдневна примена со практична работа
– можности за пракса и вработување во МК, Европа и САД кај компаниите што ве стипендирале или пошироката листа на партнери и соработници

Креирај ја својата успешна приказна со NewMan’s. Аплицирај на:http://bit.ly/newmansgottalent

Се гледаме во NewMan’s!

АГЕНДА: 07.07.2016 – Прв рок за тестирање
– Кратка презентација на програмите и запознавање со дел од менторите (TBD)
– Тестирање
– Rooftop нетворкинг забава (вклучено храна и пијалок)

Датум и локација: 7 Јули (четврток) од 17 часот. Женевска 17б, 1000 Скопје

One thought on “NewMan’s got Talent – Прво Тестирањe за Стипендии

 • April 14, 2024 at 12:03 pm
  Permalink

  Wow, fantastic weblog layout! How long have you ever
  been running a blog for? you make running a blog glance easy.
  The whole look of your site is wonderful, let alone
  the content! You can see similar here sklep

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!