NewMan’s got Talent – Второ Тестирањe за Стипендии

New Man’s Got TALENT” е програма креирана да ги поврзе успешните компании со талентирани студенти кои имаат потенцијал да станат врвни професионалци и значајни вработени во овие компании.

Пријави се за тестирање тука: http://bit.ly/newmansgottalent

Методологијата е следната:
Ќе се одржат две тестирања, едно во месец јули и едно во месец август. Резултатите ќе се објават јавно и само најдобрите ќе продолжат во финалето каде што ќе имаат можност самите да се претстават и да ги пичуваат и презентираат своите квалитети и знаење со цел да освојат до 100% стипендија и шанса за вработување во некои од најдобрите компании во Македонија.

*** Ве очекуваме на второто тестирање на 25.08.2016. ***
Разгледај ги академиите за учебната 2016/2017 година:http://newmansba.com/subject/newmans-got-talent

Целта на програмта:
Стипендирање и вработување на најдобрите студенти од врвни македонски компании за програмите на Њу Менс Академиите 2016-2017.

Веќе трета година ви обезбедуваме:
– едукација од највисок квалитет и пренесени практики од SAP University Aliances, универзитетите Standford и Singularity од Калифорнија, САД
– ментори со практично искуство во индустријата во која што предаваат
– наставна програма креирана според најновите барања на пазарот и конкретни работни профили
– интерактивно учење преку работа на реални проекти на компаниите
– стекнување на вештини и нивна секојдневна примена со практична работа
– можности за пракса и вработување во МК, Европа и САД кај компаниите што ве стипендирале или пошироката листа на партнери и соработници

Креирај ја својата успешна приказна со NewMan’s. Аплицирај на:http://bit.ly/newmansgottalent

Се гледаме во NewMan’s!

АГЕНДА: 25.08.2016 – Втор рок за тестирање
– Кратка презентација на програмите и запознавање со дел од менторите (TBD)
– Тестирање
– Rooftop нетворкинг забава (вклучено храна и пијалок)

6 thoughts on “NewMan’s got Talent – Второ Тестирањe за Стипендии

 • August 13, 2023 at 3:14 pm
  Permalink

  We stumbled over here different web page and thought I
  should check things out. I like what I see so now i am following
  you. Look forward to looking at your web page yet again.

  Reply
 • July 26, 2023 at 12:48 pm
  Permalink

  I must thank you for the efforts you’ve put in writing
  this website. I’m hoping to see the same high-grade content from you in the future as well.
  In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own blog
  now 😉

  Reply
 • May 22, 2023 at 2:10 pm
  Permalink

  สุดยอดแห่งกอบโกยเงินที่สายปั่นสล็อตหลายคนตามหา ในการเล่นเกม สล็อตออนไลน์
  ที่มาพร้อมเซอร์วิสในการให้บริการได้อย่างบันเทิง เมื่อมาลองเล่น ผ่านทางเว็บไซต์ Preslot ทางเลือกแนวใหม่ที่อยากให้มาเปิดประสบการ์เดิมพัน ที่มาพร้อมค่ายดัง เช่น
  สล็อตออนไลน์pg อัดแน่นความสนุกที่ทำกำไรได้อย่างเพลิดเพลิน มีเกมให้เลือกเยอะมากกว่า 1000 รายการ ที่ต้องมาลองเล่น สล็อตออนไลน์ ได้เงินจริง ที่นี่ มาพร้อมสัมผัสการท่องโลกแห่งการโกยกำไรแนวใหม่ที่น่าสนุกอย่างมากในการล่าโบนัส ต้องมาลองเล่นดูสักครั้ง ที่พร้อมให้คุณได้ล่าโชคก้อนโตอย่างต่อเนื่อง เป็นทางเลือกที่ต้องมาเปิดประสบการณ์ สร้างรายได้เสริมให้เยอะเกินกว่าใครที่ต้องมาลองเล่นดูสักครั้ง

  My website; สล็อตเว็บตรง ไม่ผ่านเอเย่นต์ ไม่มี ขั้นต่ำ เว็บแท้100% มาแรงล่าสุด 2023

  Reply
 • April 9, 2023 at 3:42 am
  Permalink

  I beloved as much as you will obtain performed proper here.

  The sketch is attractive, your authored material stylish.
  nevertheless, you command get got an nervousness over that
  you want be handing over the following. in poor health indubitably come further until now again as
  precisely the same nearly very often inside case you shield this hike.

  Stop by my page Phoenix business

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!