Цената на фјучерсите на на златото достигна 2.014 долари за унца

Цената на фјучерсите за злато достигна 2.014 долари за унца, пренесува Ројтерс.

Со оглед на потезите на централните банки ширум светот, особено Федералните резерви, златото може да достигне цена од 5.000 долари за унца во наредните три до пет години, изјави пред неколку денови извршниот директор на Фондот „Квадрига Игнео“ Диего Парила, објави Зеро Хеџ.

error: Content is protected !!