Србија изгради железничка делница каде возовите ќе се движат со 200 километри на час

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по повод завршувањето на градежните работи на делницата од пругата Стара Пазова -Нови Сад, на

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!