САД поради трговската војна со Кина изгубила 245.000 работни места!

Поради трговската војна што претседателот Доналд Трамп ја почна со Кина, во САД се загубија 245.000 работни места. Истражувањето нарачано

Прочитај повеќе

Трамп дозволи кинескиот Тик Ток да остане во САД, но само под еден услов!

Американскиот претседател Донад Трамп, направи пресврт со кинеската апликација „ТикТок“ која требаше официјално денеска да биде забранета во САД. Имено

Прочитај повеќе

Трамп: Берзите ќе паднат како никогаш досега, ако ги изгубам изборите

Претседателот на Соединетите држави Доналд Трамп изјави денеска дека очекува да растат акциите во земјата ако победи на претседателските избори

Прочитај повеќе

Растот на БДП во САД надмина 4% – голем успех на Доналд Трамп

Американскиот економски раст достигна 4,1 проценти во вториот квартал од годината, што е најдобар резултат во изминатите четири години. Зборувајќи

Прочитај повеќе

Поради победата на Доналд Трамп изгуби 4 милијарди долари

Падот на мексиканскиот песос и цената на акциите, најмногу ги погодиле милијардерите во Мексико, а посебно еден. Петтиот на листата

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!