Економски институт Ифо: Германската економија може да се намали меѓу 5 и 20% оваа година

Деловната клима во Германија потона на најниско ниво од 2009 година, соопшти денеска економскиот институт Ифо, предвидувајќи остар пад на

Прочитај повеќе

Маск: Кинеската економија ќе стане два или три пати поголема од американската

Илон Маск Извршниот директор на „Tesla“ и SpaceX, прогнозира дека кинеската економија ќе биде барем дупло поголема од американската, што

Прочитај повеќе

После 28 години неуспех, време е Владата да се повлече од економијата

Ситуацијата во која живееме е последица на празноверието дека Владата може да создаде просперитет, повисок животен стандард, дека е должна

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!