Рафајловски:Предвреме тргнавме кон зелена енергија затворајќи ги термоелектраните, тоа ќе доведе до сериозен пад во стопанството

Бизнисменот Горан Рафајловски вели дека фактот што Европа предвреме тргна во зелена енергија, ја зголемува сега драматично цената на струјата

Прочитај повеќе

Заев: Сакаме зелена енергија, епа ќе поскапува и цената на струјата

Во интервјуто за Утрински брифинг, премиерот Зоран Заев се осврна на неодамнешната посета на Шпанија, каде се сретна со шпанскиот

Прочитај повеќе

Словенија до 2030 ќе биде држава без автомобили на бензин и дизел!

Словенечката влада во четвртокот го усвои новиот национален план во секторот енергетика кога станува збор за алтернативните горива, според кој

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!