Новогодишна честитка:Струјата од денеска поскапува за 9,48% плус укината дневна ефтина тарифа, а парното поскапува 14,05%

Цената на електричната енергија за домаќинствата од денеска е зголемена за 9,48 проценти и е укината дневната евтина тарифа. Но

Прочитај повеќе

Следува ценовен шок:Поскапување на храната до 50% во Македонија, најавуваат преработувачите!

Драстично поскапување на храната, во некои сектори до 40%, најавуваат преработувачите. Тие бараат итна средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи за

Прочитај повеќе

Од декември цигарите ќе поскапат за 5 денари, а кутиите ќе станат двојазични

Од декември цигарите ќе поскапат за 5 денари, поскапување стана редовна практика во последните неколку години. Согласно измените во законот

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!