Србиноски: Компаниите негативно го оцениле првиот пакет антикризни мерки

Компаниите негативно го оцениле првиот пакет антикризни мерки, оптимистички реагирале на вториот сет а резервирани се по однос на реализацијата

Прочитај повеќе

УЈП ги блокираше сметките на компаниите кои не ја исплатија доделената помош

Одговарајќи на новинарско прашање околу компаниите што ги злоупотребија помошта исплатена од државата за своите вработени, директорката на УЈП, Сања

Прочитај повеќе

Независната угостителска комора: Ќе има масовни отпуштања во угостителството

Независната угостителска комора (НУК) предупредува дека најновиот предлог на Комисијата за заразни болести за ограничување на работата на угостителските објекти

Прочитај повеќе

Бислимоски: Пониски цени на гасот до 20% ќе донесе гасното поврзување со Грција

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни (РКЕ) услуги Марко Бислимоски пред стопанствениците и членовите на Собранието на СКМ

Прочитај повеќе

Директорката на МЕПСО: Баравме 70% поскапување на струјата во нашиот удел, а добивме 11%

Зголемувањето на цената на струјата не е политичка одлука децидна е директорката на МЕПСО, Ева Шуклева. Според неа зголемувањето е

Прочитај повеќе

Поради роботизацијата 85 милиони луѓе ќе останат без работа, но ќе се отворат нови 97 милиони работни места

Во новиот извештај на Светскиот економски форум се наведува дека роботизацијата ќе доведат до губење на 85 милиони работни места

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!