Ковачевски:Нема добиено државна помош фабриката за електрични возила, кога ќе почнат да градат тогаш ќе добијат

Фабриката за електрични возила во зоната во Тетово согласно со договорот нема добиено ништо како државна помош и нема да

Read more

Владата одобри државна помош од 42 милиони евра за електричниот автомобил од Тетово – фабриката уште не започнала со активна изградба

Германскиот инвеститор Некст.Е.Го Мобиле добил одобрување на државна помош од 42.585.856 милиони евра минатата година, покажа извештајот на Комисијата за

Read more

Во компаниите што ја злоупотребиле државната помош УЈП изврши присилна наплата

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска денеска на прес-конференција, информира дека кај дел од компаниите за кои беше

Read more

Ангеловска: И компаниите кои отпуштиле работници ќе можат да добијат државна помош за исплата на плати

Новини во мерката за 14.500 денари финансиска поддршка од Владата за исплата на плати за април и мај годинава по

Read more
error: Content is protected !!