„Европа“ купи акции од „Фершпед“ и го зголеми својот удел

Компанијата за производство на чоколади „Европа“ го зголеми својот удел во шпедитерската компанија „Фершпед“. Со последното купување на 54 обични

Прочитај повеќе

Борел: Европа не прави ни грам парацетамол, 90% од антибиотиците се произведуваат во Кина

Шефот на европската дипломатија, Жосеп Борел, оцени дека криза од библиски размери ќе ги погоди Европа и светот, како резултат

Прочитај повеќе

Повеќе од половина од потпишаните договори за 5G на Huawei се за Европа

И покрај притисокот и санкциите, оваа компанија исто така соработува со најблиските американски сојузници. „Huawei Technology“ ја обезбеди својата позиција

Прочитај повеќе

Драстично се зголемија цените на златото и среброто, а Европа стравува од рецесија

Неделава драстично се зголемија цените на златото и среброто. Токму заради овие причини во Европа пак постои страв од рецесија.

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!