Откажувањето на Фолксваген да гради фабрика во Турција било од политички причини?

Турскиот министер за индустрија изјави дека одлуката на Фолксваген да ги откаже инвестициите во Турција има политички мотиви. -Знаевме дека

Прочитај повеќе

Ројтерс: Во Бугарија или Турција ќе се гради новата фабрика на „Фолксваген“

Бугарија и Турција остануваат главни фаворити меѓу кои германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ ќе ја избере идната локација за својата нова

Прочитај повеќе

Фолксваген планира отворање на голема фабрика, фаворити се Бугарија и Србија?

Управниот одбор на германскиот гигант Фолксваген планира отворање на голема фабрика на „истокот на Европа“. Две земји се споменуваат како

Прочитај повеќе

Анѓушев: Шпекулација е дека Фолксваген ќе инвестира во Македонија

Во интервју за „Дојче веле“, вицепремиерот на економски прашања Кочо Анѓушев, објасни дека информациите дека Фолксваген ќе инвестира во Македонија

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!