Заев: Индустријата за канабис ќе биде еден од 10-те најголеми приоритети на земјата во 2021 година

На вчерашната прес-конференција Премиерот Зоран Заев изјави дека индустријата за одгледување канабис ќе биде еден од 10-те најголеми приоритети на

Read more

Заев: Поддржувам легализација на марихуаната, а угостителите ќе можат да опслужуваат конзумирање на марихуана

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција порача дека освен декриминализација, лично поддржува и легализација на употребата на марихуана. -Сакам да

Read more
error: Content is protected !!