Тасева од „Транспаренси Интернешнл- Македонија“: Извлекувани се пари од банките за да се слеваат на сметки на имоти на приватни лица

Слаѓана Тасева од „Транспаренси Интернешнл- Македонија“, во изјава за ТВ Алфа во врска со стечајот на „Еуростандард банка“, порачува дека

Прочитај повеќе

Вицепремиерот за економски прашања Битиќи: Неблагодарно е да целиме јавните пари да се делат по етничка основа

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска истакна дека како Влада градат концепт на едно општество за сите и оти

Прочитај повеќе

И парите се енергија со Зоран Витанов, Марина Анчевска и Катерина Ангеловска

И ПАРИТЕ СЕ ЕНЕРГИЈА Колку често викате немам пари и немам време? Кои се вашите верувања во врска со парите?

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!