ЕУ ги продолжи санкциите против Русија воведени поради Украина

Европската Унија за уште шест месеци ги продолжи санкциите против Русија воведени поради кршењето на територијалниот интегритет, суверенитетот и независноста

Прочитај повеќе

Путин: Русија од санкциите загуби 50 милијарди долари, но ЕУ уште повеќе

Рускиот претседател Владимир Путин побара од италијанскиот премиер Џузепе Конте да помогне во подобрувањето на односите на Русија со ЕУ

Прочитај повеќе

Русија: Увозот на македонски производи се реализира без никаков проблем

Руските царински власти потврдија дека увозот на македонски производи се реализира без никаков проблем. Три камиони свежо овошје и зеленчук

Прочитај повеќе

Hoyt Brian Yee: Ние вложуваме во Србија 1,5 милијарда а Русија 80 милиони долари, треба да знаете кој колку дава!

Во интервју за FoNet, заменик-помошникот државен секретар за Европа и Азија во американскиот Стејт департмент Hoyt Brian Yee, изјави дека јавноста

Прочитај повеќе

Русија ќе развива национална криптовалута

Централната банка ќе развива национална криптовалута, рече заменик претседателот на Централната банка на Русија, Olga Skorobogatova, а пренесува руската агенција TASS. „Регулаторните

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!