Србија изгради железничка делница каде возовите ќе се движат со 200 километри на час

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по повод завршувањето на градежните работи на делницата од пругата Стара Пазова -Нови Сад, на

Прочитај повеќе

Вучиќ: Србија оваа година ќе произведува руски и кинески вакцини против Ковид-19

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и министерот без ресор Ненад Поповиќ објавија дека до крајот на оваа година во Србија

Прочитај повеќе

Вучиќ: Вакцината „Спутник V“ ќе се произведува во Србија до крајот на годината

Србија ќе инвестира колку што е потребно во започнувањето на домашното производство на руската вакцина „Спутник V“ до крајот на

Прочитај повеќе

Вучиќ: Србија има поевтина струја од Македонија, а Србите имаат повисоки плати од Македонците

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ гостуваше во српска емисија „Кирилица“ при што посочи дека Србија има значајно поевтина струја

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!