Хрватска контра САД: Нема да потпише заедничка декларација со САД насочена против кинескиот Хуавеј

На денешната средба со американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во Дубровник, Хрвастка нема да потпише заедничка декларација со САД за

Прочитај повеќе

Рекордни 22 милиони Американци поднеле барање за надомест за невработеност

Рекордни 22 милиони американски граѓани поднеле барање за надомест за невработеност, во текот на изминатиот месец, по падот на американската

Прочитај повеќе

Амазон во САД ќе вработи нови 100.000 луѓе поради коронавирусот

Една од најголемите светски компании Амазон , вчера соопшти дека во САД ќе вработи 100.000 работници, магационери и доставувачи заради

Прочитај повеќе

Американци ги напуштаат Сан Франциско, Лос Анџелес и Њујорк и се селат во поевтини градови

Многу Американци ги напуштаат скапите крајбрежни градови, вклучувајќи ги Сан Франциско, Лос Анџелес и Њујорк и се селат во поевтини.

Прочитај повеќе

Маск: Кинеската економија ќе стане два или три пати поголема од американската

Илон Маск Извршниот директор на „Tesla“ и SpaceX, прогнозира дека кинеската економија ќе биде барем дупло поголема од американската, што

Прочитај повеќе

Германија ќе ,,го извлече подебелиот крај“ поради трговскиот договор на САД и Кина

Неодамна договорената привремена спогодба меѓу САД и Кина за стопирање на трговската војна ќе ја погоди тешко Германија, објави Институтот

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!