Apple ги потврди плановите за вложување во автономни автомобили

Технолошкиот гигант Apple објави дека планира да вложува во развојот на автономни автомобили, пренесува BBC. Во писмото до американските сообраќајни регулатори,

Read more
error: Content is protected !!