Чифлиганец: Нема услови за бизнис во Македонија го преселив бизнисот во Србија и Грција

Домашната градежна компанија „Адора инженеринг“ го „сели“ бизнисот надвор од Македонија. Првиот човек Ванчо Чифлиганец за „Фактор“ вели дека сега

Прочитај повеќе

Комерцијална банка не е расположена да ја преземе Еуростандард банка која е во стечај

Комерцијална банка, чиј главен извршен директор и претседател на Управниот одбор е Хари Костов, не е заинтересирана да презема банка

Прочитај повеќе

Еве кои се тројцата македонски банкари кои во 2019 година заработија 876.000 евра

„Комерцијална банка“ ја има својата најуспешна деловна година позади себе, во која профитот е најголем во историјата на банката и

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!