Тајванскaта YAGEO објави дека ќе инвестира 250 милиони евра во ТИРЗ Скопје и ТИРЗ Штип

Глобалната компанија за производство на електрични компоненти и давател на услуги тајванската YAGEO денеска најави дека ќе инвестира над 205

Read more

Ковачевски тврди дека договорот за коридорите 8 и 10д може да го видат само одредени институции, но не и обичните граѓани

Премерот Димитар Ковачевски на иста линија со неговиот заменик, првиот вицепремиер Артан Груби, дека не крие ништо, а договорот со

Read more

Ковачевски:Нема добиено државна помош фабриката за електрични возила, кога ќе почнат да градат тогаш ќе добијат

Фабриката за електрични возила во зоната во Тетово согласно со договорот нема добиено ништо како државна помош и нема да

Read more

Владата одобри државна помош од 42 милиони евра за електричниот автомобил од Тетово – фабриката уште не започнала со активна изградба

Германскиот инвеститор Некст.Е.Го Мобиле добил одобрување на државна помош од 42.585.856 милиони евра минатата година, покажа извештајот на Комисијата за

Read more

Владината одлука за замрзнувањето на цените ќе ги затвори последните три активни оранжерии 

Затворање и на последните три активни оранжерии и замирање на градинарското производство во земјава ќе предизвика замрзнувањето на цените на

Read more

Деспотовски:Џон Малкович повеќе беше заинтересиран да гради станбени и деловни згради во Скопје, отколку да гради филмски град

Јован Деспотовски, директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, во емисијата „Студио 10“ на Телевизија 24 рече дека проектот

Read more

Oризопроизводители до Владата:Aко ја замрзнат цената на оризот, ќе не замрзнат и нас

„Ако ја замрзнат цената, ќе не замрзнат и нас. Младите ќе избегат..Производната цена беше 27денари, сега со инфлацијата минимум треба

Read more
error: Content is protected !!