Според проекциите од Министерството за финансии, 34.000 денари просечна плата што ја спомна Заев нема да има

По изјавата на приемиерот Зоран Заев, дека просечната плата во наредните четири години ќе достигне 34.000 денари, денеска реагираа од

Прочитај повеќе

Заев: Во бизнис секторот ќе оди дел од јавната администрација

Владината политика е јасна – администрацијата ќе се намалува и ќе станува се поуслужна кон граѓаните ијзави премиерот Зоран Заев

Прочитај повеќе

Заев: Индустријата за канабис ќе биде еден од 10-те најголеми приоритети на земјата во 2021 година

На вчерашната прес-конференција Премиерот Зоран Заев изјави дека индустријата за одгледување канабис ќе биде еден од 10-те најголеми приоритети на

Прочитај повеќе

Заев: Постојано се зголемуваат странските инвестиции

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање, во врска со странските инвестиции во Македонија, подвлече дека само во изминатите три

Прочитај повеќе

Заев најави нов закон за данок на имот: Tрипати повисок данок за втор стан, куќа, дуќан ……

Премиерот Зоран Заев во интервју за Дојче Веле, најави дека трипати повисок данок на имот ќе плаќаат сопствениците за недвижнини

Прочитај повеќе

Заев: Со приватизацијата државните компании ќе работат европски

Постапките за приватизација или за јавно-приватно партнерство во претпријатијата кои се во државна сопственост, според премиерот Зоран Заев треба да

Прочитај повеќе

Заев: Поддржувам легализација на марихуаната, а угостителите ќе можат да опслужуваат конзумирање на марихуана

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција порача дека освен декриминализација, лично поддржува и легализација на употребата на марихуана. -Сакам да

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!