Александар Сорос го промовираше фондот од 2,5 милиони евра за поттикнување на претприемништвото кај Ромите

Премиерот, Зоран Заев, денеска го промовираше Мечинг Фонд на Владата, на Министерството за труд и социјална политика, на Агенцијата за

Прочитај повеќе

Ќе добиеме уште еден мобилен оператор- „Телеком Србија“ влегува во Македонија

Генералниот директор на компанијата „Телеком Србија“, Владимир Лучиќ, ексклузивно за Танјуг изјави дека формирањето на компанијата „Телеком“ во Македонија, која

Прочитај повеќе

Турски „Текнопанел“ ќе инвестира 16 милиони евра во изградба на производствен капацитет во ТИРЗ Скопје

Турската компанија „Текнопанел“ ќе инвестира 16 милиони евра во изградба на нов производствен капацитет во ТИРЗ Скопје. Одлуката за инвестиција

Прочитај повеќе

,,Пари”: 15-те најголеми комании од градежен сектор во 2020 година оствариле вкупен приход од 190 милиони евра

Порталот Пари, во соработка со БизнисМрежа.мк анализра каква е профитабилноста на компаниите во градежниот сектор во 2020 година во однос

Прочитај повеќе

Македонија, Србија и Албанија ќе имаат заеднички пазар на труд, движење без граници и слобода во трговијата

Премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, како и српскиот претседател Александар Вучиќ во заедничката изјава велат

Прочитај повеќе

Опозицијата предупредува:64% ќе достигне јавниот долг годинава, односно секое семејство ќе должи по 16.000 евра

Околу 8 милијарди евра или близу 64 проценти ќе достигне јавниот долг годинава, согласно проекциите на Министерството за финансии во

Прочитај повеќе

ФК Вардар доби нов сопственик, долгот на Самсоненко ќе го преземе новиот сопственик

Новиот сопственик на фудбалскиот клуб „Вардар“, „Блу скај инвестмент“, денеска беше претставен од страна на градоначалникот Петре Шилегов, со што

Прочитај повеќе

Finance Think:Да се стави фокус на ефикасноста на трошењето, а не за надувување на капиталните расходи

„Finance Think” во својот коментар за ребалансот на Буџетот за 2021 година порачува дека тој претставува „најгломазниот план од постоењето

Прочитај повеќе
error: Content is protected !!